Jak czyścić garsonkę?

Jeśli chcemy, aby nasze ubrania służyły nam przez długi czas, to musimy o nie odpowiednio zadbać. W tym artykule podzielimy się z Tobą przydatnymi wskazówkami, które pomogą Ci we właściwy sposób czyścić garsonkę.

Zwróć uwagę na materiał

Kupując stroje, często kierujemy się krojem i fasonem, materiał jest najczęściej na kolejnym miejscu. Niemniej w przypadku czyszczenia garsonki staje się on najważniejszy. Dlaczego? Ponieważ bawełna, jedwab, len czy wiskoza wymagają zupełnie innego czyszczenia. W tym przypadku nieocenioną pomocą będzie metka producenta – to na niej umieszczone są najważniejsze informacje względem temperatury prania, możliwości wirowania, czy też prasowania.

Wybierz odpowiedni środek czyszczący

Niektóre garsonki możesz spokojnie brać ręcznie lub w pralce, inne powinny być oddane do pralni. W przypadku tych pierwszych pamiętaj, aby dobrać odpowiednie preparaty do czyszczenia (prania lub płukania) możesz również użyć domowych sposobów. Niemniej jednak zwróć uwagę na opis preparatów, także pod względem tego, do jakich barw mogą być wykorzystane.

Plamy na garsonce – jak się ich pozbyć?

Strój tego typu najczęściej zakładamy na ważne okazje – imprezy rodzinne, kolacje biznesowe, czy też bardziej eleganckie spotkania. Podczas tego typu wydarzeń może nam się zdarzyć, zabrudzić garsonkę przeróżnymi rzeczami – winem, szminką, podkładem itp.

W przypadku materiałów, których nie trzeba prać jedynie na sucho (w pralni chemicznie), możemy pokusić się o użycie domowych sposób na wywabienie plamy. Niemniej jednak musimy to robić bardzo ostrożnie, aby nie zniszczyć materiału. A co, jeśli plama się nie spierze? Dobrym rozwiązaniem jest użycie ozdoby — oczywiście, jeśli miejsce plamy, czy też rozprucia na to pozwala, czasami niewielka aplikacja może upiększyć garsonkę i pozwoli Ci cieszyć się tym strojem jeszcze przez długi czas.

Szukasz ciekawych i oryginalnych strojów? Koniecznie sprawdź naszą ofertę, znajdziesz tu mnóstwo modnych propozycji w wielu fasonach, rozmiarach i kolorach, które na pewno dopasujesz do swojego stylu!

Udostępnij:

Podobne artykuły